

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 pF |
| Tolerance | 0.001 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 Ω |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.0922 mm |
| Depth | 3.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.001 % |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 70 Ω |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 884
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44456
Ext.Price$0.44456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44456 | $0.44456 |
| 10 | $0.36334 | $3.63340 |
| 25 | $0.35600 | $8.90000 |
| 50 | $0.34881 | $17.44050 |
| 100 | $0.31633 | $31.63300 |
| 300 | $0.30941 | $92.82300 |
| 500 | $0.30264 | $151.32000 |
| 1000 | $0.28982 | $289.82000 |
| 3000 | $0.27309 | $819.27000 |
| 5000 | $0.25733 | $1286.65000 |
| 10000 | $0.25135 | $2513.50000 |
